فردا محققان ارتباط بدخوابی دانشمندان اخبار پزشکی

فردا: محققان ارتباط بدخوابی دانشمندان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی فردا , اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت

وزیر بهداشت از اعلام لیست کالاهای اساسی گروه اول حوزه سلامت به دولت و وزارت صنعت فردا (سه‌شنبه) خبر داد. 

فردا , اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت

اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت؛ فردا

عبارات مهم : سلامت

وزیر بهداشت از اعلام لیست کالاهای اساسی گروه اول حوزه سلامت به دولت و وزارت صنعت فردا (سه شنبه) خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم روز خبرنگار با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش ایسنا راجع به کالاهای گروه اول حوزه سلامت و وقت اعلام آن به دولت، گفت : کالاهای گروه اول وزارت بهداشت مشمول بر دارو، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی و بویژه داروهای بیماران صعب العلاج است و در این فهرست نیازهای اساسی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی قرار دارند که لیست مفصلی است و چند هزار قلم را مشمول بر می شود.

وی افزود: در حوزه دارو حدود پنج هزار قلم و در حوزه تجهیزات پزشکی ۲۲ هزار قلم در فهرست کالاهای گروه اول قرار دارند. بر این اساس کار ما بسیار سخت هست؛ آیا که باید تلاش کنیم هر لحظه چندین هزار قلم موجود داشته باشیم. بعضی از این اقلام بسیار اساسی هستند که لیست ارزش را اعلام خواهیم کرد.

فردا , اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت

وزیر بهداشت، ادامه داد: لیست نهایی شده است کالاهای گروه اول را فردا (سه شنبه) به وزارت صنعت، معدن و تجارت تحویل می دهیم و اعلام عمومی نیز خواهد شد.

وی در ادامه صحبت هایش راجع به اوضاع دارو و تجهیزات پزشکی طی چند ماه آینده، گفت : عنوان حائز اهمیت این است که مردم جهت تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و … به زحمت و زحمت نیافتند و مطمئن باشند که با نظم و انضباط مشخصی این اقلام توزیع خواهند شد. در عین حال باید مراقب افرادی که اضطراب دارند و می خواهند داروها و تجهیزات ارزش را جهت یک سال آینده به نوعی احتکار کنند، باشیم.

وزیر بهداشت از اعلام لیست کالاهای اساسی گروه اول حوزه سلامت به دولت و وزارت صنعت فردا (سه‌شنبه) خبر داد. 

هاشمی تاکید کرد: به همه اطمینان می دهم که همه تلاش مان بر این است که جریان تامین و توزیع دارو، تجهیزات پزشکی و … از یک نظم و انضباط صحیحی برخوردار باشد و از همه خواهش می کنم که به ما اعتماد کنند و عجله ای نداشته باشند؛ آیا که خود بی اعتمادی و عجله منجر به بی نظمی می شود و همین عنوان کار را سخت می کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون اوضاع به همین صورت و منظم پیش رفته است و بعد از این هم با آمادگی کار را پیش می بریم و حتما تولید کنندگان، وارد کنندگان، بانک مرکزی، شرکت برنامه و بودجه و بیمه ها هم کمک می کنند تا با دغدغه کمتری این مسیر را طی کنیم.

ادامه ارائه ارز دولتی به دارو و کالاهای اساسی

فردا , اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی راجع به خبر خوش حوزه سلامت، خاطر نشان کرد: خبر خوش را حتما امشب (دوشنبه) آقای رییس جمهور خواهند داد. رییس جمهور مصمم هستند که در دولت دوازدهم به خاص در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی، ارز با قیمت دولتی در اختیار کلیه تولیدکنندگان و واردکنندگان قرار گیرد و تمهیداتی نیز در این راستا آینده نگری شده است است تا مردم به زحمت نیافتند. البته نمی توانم تضمین کنم که هیچ تخلفی چه در داروخانه و چه در شرکت های پخش و چه در بعضی از مراکز دولتی و شخصی رخ نمی دهد، ولی مطمئنا نظارت ها با دقت انجام می شود و مردم نیز اگر با مشکلی مواجه شدند حتما به شماره “۱۹۰” گزارش دهند که منجر به پیگیری و پیشگیری از تخلفاتی می شود که حقوق مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

هاشمی تاکید کرد: در این حوزه جای نگرانی وجود ندارد به جز این که عده ای دچار اضطراب شوند، این اضطراب دامن زده شود و منجر به مطالبه و درخواستی شود که انجام آن از توان مجموعه وزارت بهداشت خارج است.

وزیر بهداشت از اعلام لیست کالاهای اساسی گروه اول حوزه سلامت به دولت و وزارت صنعت فردا (سه‌شنبه) خبر داد. 

وی همچنین گفت : به هر حال در دوره ای رییس جمهور، معاون اول و سایر مسئولان اعلام کرده اند که جهت همه اقلام به هر میزانی که نیاز داریم، ارز ۴۲۰۰ تومانی تحویل داده می شود. به هر حال ثبت سفارش اقلام به وسیله وزارت صنعت تامین می شود، ولی از این به بعد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ارزی که به آنها تخصیص داده شده است داده می شود، مسئولیتش با ما است و باید پاسخگو باشیم. باید توجه کرد که ارز به مواردی تخصیص داده شده است می یابد که حتما قیمت ها را رعایت کرده باشند، در عین حال روی آنها نظارت شده است و با متخلفان هم برخورد می شود.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری راجع به نقش گسترش توریست در زیاد کردن درآمدهای ارزی کشور، خاطر نشان کرد: فکر می کنم گسترش این عنوان یک وقت خوب در وهله اول جهت تولید کنندگان در جهت صادرات دارو و تجهیزات پزشکی است که قطعا برایشان صرفه اقتصادی دارد؛ به خاص این که ما در صنعت دارو ظرفیت زیادی داریم. به هر حال توریست می تواند در حوزه خدماتی نیز ثروت آفرین باشد. البته این عنوان به فضای بین المللی و شرایط آژانس های واسطه ای نیز بستگی دارد.

فردا , اعلام لیست نهایی کالاهای گروه اول سلامت به وزارت صنعت

واژه های کلیدی: سلامت | پزشکی | بهداشت | تجهیزات | وزیر بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs